The ratio between the cost of the markers to the number of markers you're buying, 11.50 to 9, is equal to the ratio of the cost of 7 markers to the number of markers, which is obviously 7. So
Learn More at mathantics.comVisit http://www.mathantics.com for more Free math videos and additional subscription based content!
You Ask? We Answer!
We are here to answer all of your questions! Whether you have a question about our products or services, we will have the answer for you.
Learn step-by-step
This step-by-step guide will teach you everything you need to know about the subject.
Learn step-by-step
The best way to learn something new is to break it down into small, manageable steps.
Learn how to solve proportions in these step by step examples. Check out all my math videos on http://YouTube.com/MathMeeting
24/7 Customer Help
If you need help, we're here for you 24/7.
Do mathematic problems
I can't do math equations.
More than just an application
An application is not just a piece of paper, it is a way to show who you are and what you can offer.